Виробництво модульних будинків
Події декількох останніх років (перехід на віддалену роботу та тенденція переїзду за місто) реабілітували вигляд окремого житла. Але тепер йдеться не про дачі старого формату, а про екологічне, практичне та доступне житло. Модульні будинки — це сучасні модуль-блоки із закладеною комунікацією й внутрішньою обробкою. Більшість із них монтується лише за один день. Слово «модульний» позначається не тип будівлі, а метод його зведення.
Створення модульного дому можна розділити на кілька етапів.
- Вибір проекту, який ґрунтується на перевагах замовника. На цьому етапі підбирається планування вдома, його площа. Важливо вибрати місця, де розташовуватимуться дверні та віконні отвори, а також комунікаційні системи та визначитимуться із загальною комплектацією будівлі.
- Заказчик і виконавець підписують договір. За потреби на виконання певних будівельних робіт потрібно отримати роздільну здатність від горобців.
- Після складання й узгодження зміни витрат на роботи та матеріали починається будівництво будинку.
- Модулі виготовляються на заводі впродовж 1-2 місяців, згідно з зазначеними в проєкті параметрами, розмірами та конфігураціями. Місця, у яких модулі з'єднуватимуться один з одним спеціалізованими кріпильними елементами також зазначаються на підприємстві.
До складу кожного з модулів входять кілька загальних елементів (поток, підлога, стіни, вікна), а також системи комунікацій (електричність і вода) і вбудовані меблі.
- Кожен із модулів складається на кшталт «карткового будиночка», а потім перевозиться на місце зведення будинку.
- На останньому етапі відбувається монтаж модулів у необхідній послідовності. Він займає максимум кілька днів залежно від загальної площі дому та складності системи комунікацій.
Найчастіше на місце збирання модулі приходять уже з оздобленням. Залишається тільки розставити меблі в кімнатах, встановити паркан і розбити за вікном садок. У рідкісних випадках обшивка каркаса відбувається на майданчику, де буде встановлений будинок.